Друк

Кредитний рейтинг облігацій СП ‘‘Оптіма-Фарм, ЛТД’‘ серії А підтверджений на рівні uaBBB

16.09.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП ’‘Оптіма-Фарм, ЛТД’‘ серії А на рівні uaВВВ, прогноз ‘‘стабільний’‘.

Підтвердження кредитного рейтингу боргового інструменту зумовлено збереженням ключових факторів, що відмічалися рейтинговим агентством раніше. Зберігається залежність СП ‘‘Оптіма-Фарм, ЛТД’‘ від державного регулювання, оскільки діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками дозволяє підтримувати провідні позиції на вітчизняному ринку дистрибуції лікарських засобів. При цьому значний обсяг операцій імпорту лікарських засобів робить Емітента чутливим до змін митного регулювання та коливань валютних курсів. Діяльність СП ’‘Оптіма-Фарм, ЛТД’‘ залишається прибутковою, проте показники рентабельності залишаються на низькому рівні. Зберігається висока залежність від зовнішніх джерел фінансування, при цьому показники обслуговування боргових зобов’язань знаходяться на достатньому рівні.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: зростання доходів за одночасного покращення показників ефективності діяльності, зниження залежності від позикового капіталу та боргового навантаження, інформаційна відкритість. Негативно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: суттєве зростання боргового навантаження та погіршення фінансового стану, несприятливі економічні зміни в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП ‘‘Оптіма-Фарм, ЛТД’‘, в тому числі: фінансова звітність за 6 міс. 2013 року, довідкова інформація про діяльність СП ’‘Оптіма-Фарм, ЛТД’‘, інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua