Друк

Кредитний рейтинг облігацій серії C емітента ДП "Південна залізниця" визначено на рівні uaA

14.02.2013

IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу іменних відсоткових забезпечених облігацій серії С емітента ДП "Південна залізниця" на рівні uaА, прогноз рейтингу "стабільний".

Визначений кредитний рейтинг боргового інструменту (РБІ) відображає природну монополію ДП "Південна залізниця" з залізничних транспортних перевезень на території Харківської, Полтавської, Сумської областей та в окремих районах Донецької, Луганської, Кіровоградської та Чернігівської областей. Одним із стримуючих факторів розвитку Залізниці залишається висока залежність залізничної галузі від державного регулювання. Крім того, в силу значної зношеності основних засобів існує необхідність масштабних капіталовкладень в їхнє оновлення, що потребує залучення додаткового капіталу. Відповідно, постійне збільшення обсягів позикового капіталу негативно відобразилося на показниках обслуговування боргових зобов’язань, проте боргове навантаження Залізниці залишається прийнятним. Структура боргових зобов’язань за строками до погашення добра. Показники ефективності діяльності та прибутковості Залізниці залишаються на досить високому рівні.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: модернізація інфраструктури і рухомого складу за одночасного підвищення показників ефективності діяльності та прибутковості, зниження обсягів позикового капіталу в структурі пасивів. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: суттєве зростання боргового навантаження та погіршення загальної економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ДП "Південна залізниця", в тому числі: фінансова звітність за 2009-ІІІ квартал 2012 років, інформація про емісію облігаційної позики серії С, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua