Друк

Кредитний рейтинг облігацій ПрАТ "Енергополь-Україна" серій А-3-Z-3 визначено на рівні uaBBB

05.07.2013

IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу цільових забезпечених облігацій ПрАТ "Енергополь-Україна" серій А-3-Z-3 на рівні uaBBB, прогноз "стабільний". Також було підтверджено довгостроковий кредитний рейтинг цільових забезпечених облігацій ПрАТ "Енергополь-Україна" серій А-Х на рівні uaBBB, прогноз "стабільний".

ПрАТ "Енергополь-Україна" здійснює діяльність на ринку нерухомості м. Києва, показники розвитку якого вищі, ніж інших регіонів України. При цьому Емітент має значний досвід реалізації проектів у сфері промислового будівництва (з 1991 року Емітентом було збудовано/реконструйовано близько 20 об’єктів).

Наразі ПрАТ "Енергополь-Україна" реалізує проект будівництва масштабного ЖК "Міністерський" (м. Київ) загальною площею понад 280 тис. кв. м. У липні 2012 року І чергу Комплексу введено в експлуатацію. Обсяг капіталовкладень у будівництво ІІ черги ЖК "Міністерський", для фінансування якого випущено цільові облігації серій А-Х, на 31.03.2013 р. становить 189 млн. грн. або 50% від кошторисної вартості. Будівництво ІІІ черги ЖК "Міністерський", для фінансування якого випускаються цільові облігації серій А-3–Z-3, перебуває на початковій стадії. Наявність зобов’язань в іноземній валюті наражає Емітента на валютні ризики. Також рейтингове агентство відмічає інформаційну відкритість та прозорість ПрАТ "Енергополь-Україна".

Виконання зобов’язань за цільовими облігаціями ПрАТ "Енергополь-Україна" (погашення їх номінальної вартості у разі неспроможності Емітентом здійснити погашення облігацій у встановлені умовами розміщення облігацій строки) забезпечено поруками з боку ПАТ "ПБГ-Україна" (за серіями А-X) та ТОВ "Білдінг Україна" (за серіями А-3–Z-3). IBI-Rating приймає до уваги наявність поручительств за випусками облігацій, проте не розглядає їх як вагомі фактори, що суттєво впливають на рівень довгострокових кредитних рейтингів.

Позитивно на кредитний рейтинг боргового інструменту можуть вплинути: зниження галузевих ризиків та покращення макроекономічної ситуації в країні. Негативно на кредитний рейтинг боргового інструменту можуть вплинути: несвоєчасність фінансування та відставання від графіку будівництва, несприятливі економічні зміни в країні.

Для проведення аналітичного дослідження рівня кредитоспроможності були використані матеріали, отримані від ПрАТ "Енергополь-Україна", в тому числі: фінансова звітність Емітента за 2010-2012 рр. та за І квартал 2013 року, фінансова звітність Поручителів – ПАТ "ПБГ-Україна" за 2010-2012 рр. та за І кв. 2013 року та ТОВ "Білдінг Україна" за 2011-2012 рр., параметри випусків цільових облігацій серій А-Х та серій А-3–Z-3, дозвільні документи та інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку IBI-Rating вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua