Друк

Кредитний рейтинг м. Тернополя визначено на рівні uaВВВ

09.07.2013

IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу м. Тернополя на рівні uaВВВ, прогноз "стабільний".

Кредитний рейтинг м. Тернополя відображає його значення як регіонального центру, зростання більшості соціально-економічних показників на фоні стагнації вітчизняної економіки та збільшення доходної частини бюджету. При цьому показники соціально-економічного розвитку міста залишаються нижчими за середні по країні, що чинить певний тиск на бюджет міста. IBI-Rating відмічає помірний рівень бюджетної забезпеченості міста, низькі показники ліквідності та зростання залежності бюджету міста від позичок з Єдиного казначейського рахунку. Виважена боргова політика обумовлює низький рівень прямого боргового навантаження. В перспективі існує імовірність зростання боргових зобов’язань міста через необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: суттєвий ріст доходної частини бюджету Тернополя та покращення більшості показників соціально-економічного розвитку в розрахунку на одного мешканця міста. Негативно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, суттєве зростання боргових зобов’язань, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Тернополя, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2010-2012 рр., планові показники соціального та економічного розвитку та бюджету міста, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муніципальної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua