Друк

Кредитний рейтинг АТ "Ощадбанк" підтверджений на рівні uaAA+

21.01.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ "Ощадбанк" на рівні uaAA+, прогноз рейтингу "стабільний".

Підтверджений рівень кредитного рейтингу АТ "Ощадбанк" обумовлений ключовою роллю фінансової установи у здійсненні політики Держави, а також підтримкою з боку останньої. Показники капіталізації Банку перебувають на достатньому рівні. Зберігається чутливість Банку до кредитних ризиків через суттєву концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Клієнтський депозитний портфель АТ "Ощадбанк" диверсифікований за основними вкладниками. Спостерігається значний обсяг коштів, залучених від НБУ. Активи та пасиви Банку збалансовані за строками до погашення належним чином. Діяльність Банку прибуткова, показники ефективності діяльності перебувають на високому рівні.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: покращення якості кредитного портфеля та зниження його концентрації за основними позичальниками. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності), зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, що може негативно позначитися на фінансових показниках, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ "Ощадбанк", в тому числі: річна фінансова звітність за 2010–2013 рр. та 3 квартали 2014 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua