Друк

Кредитний рейтинг АТ «АРТЕМ-БАНК» підтверджено на рівні uaВВВ-

15.06.2015

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «АРТЕМ‑БАНК» на рівні uaВВВ- зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтверджений рівень кредитного рейтингу АТ «АРТЕМ‑БАНК» зумовлений збереженням достатніх показників капіталізації, а також намірами акціонерів збільшити статуний капітал шляхом залучення іноземного інвестора. Водночас Банк зберігає значний рівень концентрації як кредитного портфеля за основними позичальниками, так і ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Попри незбалансованість активів та пасивів за строками до погашення, значення нормативів ліквідності підтримуються Банком на достатньому рівні, щоб нівелювати поточний ризик ліквідності. Наприкінці минулого року Банком був отриманий збиток, однак за підсумками 2014 року діяльність АТ «АРТЕМ-БАНК» була прибутковою, але в І кварталі 2015 Банк отримав збиток. Показники ефективності перебувають на низькому рівні. Однак, незважаючи на це, наразі Банк демонструє розвиток та позитивну динаміку показників, за умов збереження якої можливий перегляд рейтингу або прогнозу. Також варто відмітити інформаційну відкритість та прозорість Банку.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «АРТЕМ–БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2010–2014 рр. та 1-й квартал 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua