Друк

Кредитні рейтинги ПТК ТОВ "Агромат" та облігацій серії F підтверджені на рівні uaBBB

11.09.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПТК ТОВ "Агромат"  та іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії F на рівні uaВВВ зі зміною прогнозу рейтингів зі "стабільного" на "у розвитку".

Довгострокові кредитні рейтинги позичальника (РП) та боргового інструменту (РБІ) ПТК ТОВ "Агромат" відображають провідні позиції Емітента в сегменті ритейлу за групами товарів кераміки і сантехніки, у т.ч. за рахунок наявності власних торгових майданчиків та розгалуженої дилерської мережі, яка охоплює більшість великих міст України.

Незважаючи на зниження обсягів реалізації в натуральному вимірі, чистий дохід ПТК ТОВ "Агромат" за 6 міс. 2014 року збільшився на 1% і склав 415,4 млн. грн., що обумовлено збільшенням частки продажів продукції більш дорогих сегментів. Девальвація гривні в аналізованому періоді призвела до виникнення від’ємних курсових різниць за імпортними операціями, що зумовило зниження основних фінансових результатів та посилило боргове навантаження. При цьому діяльність Емітента залишалася прибутковою – чистий прибуток за січень-червень 2014 року склав 11,1 млн. грн., нерозподілений прибуток на 30.06.2014 р. – 342,4 млн. грн.

Враховуючи вищезазначене, а також погіршення економічної ситуації в Україні, прогнози кредитних рейтингів було змінено зі "стабільного" на "у розвитку".

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів Компанії за одночасного зростання показників ефективності діяльності та зниження боргового навантаження. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: уповільнення темпів відновлення будівельного ринку, що може спричинити зниження попиту на товари Компанії, збільшення рівня боргового навантаження.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ "Агромат", в тому числі: фінансова звітність за 2011-2013 рр. та 6 міс. 2014 року, довідкова інформація про діяльність ПТК ТОВ "Агромат", інформація про випуск облігацій серії F, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua