Друк

Кредитні рейтинги ПТК ТОВ "Агромат" та облігацій серії Е підтверджені на рівні uaВВВ

03.07.2012

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів ПТК ТОВ "Агромат" та іменних відсоткових (незабезпечених) облігацій серії Е на рівні uaВВВ з прогнозами рейтингів "стабільний".

Довгострокові кредитні рейтинги позичальника (РП) та боргового інструменту (РБІ) підтримуються лідируючими позиціями ПТК ТОВ "Агромат" в сегменті ритейлу за групами товарів кераміки та сантехніки, за рахунок наявності власних великих торговельних майданчиків та розгалуженої дилерської мережі, яка охоплює більшість великих міст України. За підсумками 2011 року операційна діяльність Компанії і надалі залишалась ефективною, але зростання собівартості (витрати на транспортування, паливо, митні збори), адміністративних та збутових витрат призвело до деякого зниження обсягів EBITDA та рівня рентабельності EBITDA до 16%. При цьому скорочення фінансових витрат позитивно позначилося на зростанні чистого прибутку ПТК ТОВ "Агромат" в 2011 році на 6% до 36 млн. грн. Крім того, IBI-Rating відмічає значну концентрацію короткострокового боргу в структурі зобов’язань Компанії на кінець І-го кварталу 2011 року, за збереження прийнятного боргового навантаження, оскільки більшість кредитних договорів на момент оновлення кредитних рейтингів було пролонговано, а за рештою ведуться переговори.

На думку IBI-Rating, позитивно на кредитні рейтинги може вплинути зростання доходів Компанії за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження боргового навантаження. Негативно на кредитний рейтинг може вплинути погіршення показників ділової активності, уповільнення темпів відновлення будівельного ринку, що може спричинити зниження попиту на товари Компанії, збільшення рівня боргового навантаження, погіршення економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ "Агромат", в тому числі: річна фінансова звітність за 2011 рік та І кв. 2012 рр., довідкова інформація про діяльність ПТК ТОВ "Агромат", інформація про випуск облігацій серії Е, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua