Друк

Кредитні рейтинги ПТК ТОВ "Агромат" та його облігацій серії F підтверджено на рівні uaBBB

13.05.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів ПТК ТОВ "Агромат" та відсоткових облігацій серії F на рівні uaВВВ, прогноз "у розвитку".

Довгострокові кредитні рейтинги позичальника та боргового інструменту ПТК ТОВ "Агромат" відображають провідні позиції Емітента в сегменті ритейлу за групами товарів кераміки і сантехніки, у т.ч. за рахунок наявності власних торгових майданчиків та розгалуженої дилерської мережі, яка охоплює більшість великих міст України. Чистий дохід ПТК ТОВ "Агромат" за результатами 2014 року збільшився на 10,7% – до 954,8 млн. грн., оскільки зниження обсягів реалізації у натуральному вимірі було компенсовано збільшенням частки продажів продукції більш дорогих сегментів. Суттєва девальвація гривні в аналізованому періоді призвела до виникнення від’ємних курсових різниць за імпортними операціями, що зумовило зниження решти фінансових результатів. Чистий прибуток за 2014 рік склав 43,4 млн. грн., рентабельність продажів збереглася на рівні 5%. Погашення випуску облігацій серії Е та зменшення обсягу зобов’язань за банківськими кредитами зумовило зниження рівня боргового навантаження, яке за результатами 2014 року знаходилося на прийнятному рівні.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів Компанії за одночасного зростання показників ефективності діяльності та зниження боргового навантаження. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: уповільнення темпів відновлення будівельного ринку, що може спричинити зниження попиту на товари Компанії, погіршення фінансових результатів та зростання рівня боргового навантаження.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ "Агромат", в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр., довідкова інформація про діяльність ПТК ТОВ "Агромат", інформація про випуск облігацій серії F, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua