Друк

Кредитні рейтинги м. Запоріжжя та облігацій серій І-K та серій L-N Запорізької міської ради підтверджені на рівні uaAA-

07.11.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів м. Запоріжжя та відсоткових незабезпечених облігацій серій I, J, K та L, M, N Запорізької міської ради на рівні uaAA- з прогнозом ‘’стабільний’’.

Підтверджені кредитні рейтинги відображають значення міста як промислового центру південної частини України. Вищі за середні по країні показники соціально-економічного розвитку позитивно позначаються на формуванні доходної частини бюджету міста. Високий рівень бюджетної забезпеченості міста, який перевищує середнє значення для місцевих бюджетів по країні за помірного рівня прямого боргового навантаження на бюджет міста та його очікуваного зниження до кінця 2013 р. Однак зберігається висока залежність доходів бюджету міста від діяльності підприємств промислового комплексу, фінансово-економічний стан якого зазнав негативного впливу рецесії світової економіки. Показники ліквідності загального фонду бюджету міста протягом аналізованого періоду знизилися. Також спостерігається зростання залежності бюджету міста від позичок з Єдиного казначейського рахунку. Необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру зберігається у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури міста.

Позитивно на кредитні рейтинги може вплинути суттєве зростання доходної частини бюджету м. Запоріжжя. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання боргових зобов’язань, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Запоріжжя, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2009-2012 рр. та за перше півріччя 2013 р., інформація про випуск облігацій серій І-K та серій L-N, планові та фактичні показники соціального та економічного розвитку та бюджету міста Запоріжжя за 2009-2012 рр. та за перше півріччя 2013 р., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муніципальної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua