Друк

Кредитні рейтинги АР Крим та облігацій серії А підтверджено на рівні uaВВВ+

01.06.2012

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів АР Крим та облігацій серії А на рівні uaВВВ+ з прогнозом "стабільний".

Прогноз кредитного рейтингу "стабільний" вказує на відсутність передумов для перегляду протягом року кредитного рейтингу.

При оновленні кредитних рейтингів АР Крим та облігаційної позики було враховано сприятливе економіко-географічне положення півострову, підкріплене наявністю на його території потужної транспортної інфраструктури, яка забезпечує передумови для ефективного розвитку регіону як великого міжнародного економічного та туристичного центру півдня України. При цьому існує необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури регіону.

Нижчі, ніж середні по країні окремі показники соціально-економічного розвитку АР Крим, чинять тиск на формування доходної частини бюджету. Зберігається залежність доходів бюджету від одного платника податків та обмеженість активів Республіки, хоча і існують перспективи щодо їхнього зростання за рахунок передачі частини майна, що знаходиться на балансі міністерств і відомств. Проте, показники ліквідності АР Крим залишаються добрими, а боргове навантаження – помірним.

Високий рівень консолідації гілок Республіканської влади, сприяє оперативності прийняття та узгодження управлінських рішень. Додатковою перевагою, на думку ІВІ-Rating, є збереження статусу АРК, як одного з пріоритетних регіонів розвитку для центральної влади.

Позитивний вплив на кредитний рейтинг може спричинити інформація щодо суттєвого росту доходної частини бюджету АРК, передачу у власність Республіки додаткових активів. Погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання обсягів боргових зобов’язань до високого рівня, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень, можуть негативно вплинути на кредитний рейтинг.

Відділ рейтингів муніципальної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua