Друк

Кредитні рейтинги АТ ’‘КБ ’‘СОЮЗ’‘ і облігацій серій А, В, С підтверджені на рівні uaВВВ

07.10.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів АТ ’‘КБ ’‘СОЮЗ’‘ та іменних відсоткових облігацій серій А, В і С на рівні uaВВВ, прогноз ‘‘стабільний’‘.

Підтверджені кредитні рейтинги відображають збереження високих показників ефективності діяльності Банку. Протягом аналізованого періоду зберігається певна залежність Банку від міжбанківського ринку та підтримання ліквідності за рахунок залучення ресурсів з даного ринку. Також спостерігається збереження концентрації ресурсної бази та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, що обмежує фінансову гнучкість та підвищує ризик ліквідності Банку. Уразливість до кредитного ризику підвищується концентрацією клієнтського кредитного портфеля за позичальниками. Активи та пасиви Банку збалансовані за строками до погашення до 31 дня. Також потрібно відмітити відносно незначний розвиток регіональної мережі за відсутності карткового бізнесу.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження залежності Банку від фінансового стану основних позичальників, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення капіталізації та платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків та погіршення якості активів, подальше зростання залежності Банку від міжбанківського ринку, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку і в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ ‘‘КБ ‘‘СОЮЗ’‘, в тому числі: річна фінансова звітність за період 2010-2012 рр. та за І півріччя 2013 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2013 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua