Друк

Кредитні рейтинги АТ ’‘ЄВРОГАЗБАНК’‘ і облігацій серії В підтверджені на рівні uaВВВ+

10.09.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів АТ ’‘ЄВРОГАЗБАНК’‘ та іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії В на рівні uaВВВ+ з прогнозом ’‘стабільний’‘.

Підтверджені кредитні рейтинги обумовлені збереженням невисокої капіталізації Банку, незважаючи на збільшення статутного капіталу у I-му кварталі поточного року; наявністю значного обсягу неробочих активів; збереженням чутливості Банку до кредитних ризиків через значну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками; суттєвою концентрацією ресурсної бази за основними кредиторами; низькою диверсифікацією портфеля цінних паперів, що наражає Банк на ринковий ризик; невисокими показниками ефективності діяльності.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: подальше зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами, зменшення залежності від фінансового стану основних позичальників, підвищення якості та диверсифікації портфеля цінних паперів. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення капіталізації та платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, подальше зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ ’‘ЄВРОГАЗБАНК’‘, в тому числі: річна фінансова звітність за період 2010-2012 рр. та за І півріччя 2013 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2013 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua