Друк

Кредитний рейтинг ПрАТ "Іста-Центр" підтверджено на рівні uaBBB

25.04.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПрАТ "Іста-Центр" на рівні uaBBB, прогноз "стабільний".

Підтвердження кредитного рейтингу відображає збереження ключових факторів, що відмічалися IBI-Rating раніше. ПрАТ "Іста-Центр" входить до складу НАК "ІСТА" – одного з найбільших вітчизняних виробників стартерних акумуляторних батарей. За підсумками 2012 року обсяги виробництва і реалізації продукції ПрАТ  "Іста-Центр" скоротилися, що негативно позначилося на його чистому доході, проте було компенсовано підвищенням ефективності діяльності і, відповідно, зростанням основних фінансових результатів – показник EBITDA за 2012 рік склав 27 млн. грн., чистий прибуток – 1,5 млн. грн. Боргове навантаження залишається помірним. Зберігається залежність ПрАТ "Іста-Центр" від постачальників основної сировини – свинцю, ціни на який високоволатильні.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: зростання обсягів виробництва та реалізації продукції за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження боргового навантаження; розширення ринків збуту. Негативно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: введення митних бар’єрів на основних закордонних ринках збуту; зростання боргового навантаження; погіршення економічної ситуації в країні та світі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ "Іста-Центр", в тому числі: фінансова звітність за 2010-2012 рр., довідкова інформація про діяльність ПрАТ "Іста-Центр", інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua