Друк

Кредитний рейтинг ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ" підтверджений на рівні uaBBB

21.06.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ" на рівні uaВВВ з прогнозом рейтингу "стабільний".

Підтверджений кредитний рейтинг обґрунтований, в першу чергу, збереженням високих показників капіталізації Банку. Крім того, рейтингове агентство відмічає суттєве зниження концентрації клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, однак на сьогоднішній день чутливість Банку до кредитних ризиків зберігається. Диверсифікація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками добра. Також потрібно відмітити відсутність у Банку проблемної заборгованості. Невисокі показники ефективності діяльності Банку обумовлені спрямуванням витрат на страхування з метою знизити фінансові ризики. Банк поступово виконує свої стратегічні завдання, а саме: продовжує розвиток власної регіональної мережі (станом на 01.04.2013 р. мережа Банку налічує 3 відділення), запроваджує випуск банківських платіжних карток та послуги, пов’язані з їхнім обслуговуванням. Проте виконання стратегічних завдань може бути ускладнене збільшенням присутності на ринку системних банків.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників, реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, подальше зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни в цілому.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ, в тому числі: річна фінансова звітність за 2012 рік та за І квартал 2013 року, планові показники діяльності на 3-и квартали 2013 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua