Друк

Кредитний рейтинг облігацій ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля" серій А-Y підвищено до рівня uaBBB+

03.04.2013

IBI-Rating повідомляє про підвищення довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій серій А-Y (загальний обсяг 50 млн. грн.) емітента ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля" з рівня uaBBB, прогноз "позитивний", до рівня uaBBB+, прогноз "стабільний".

Підвищення довгострокового кредитного рейтингу боргового інструменту (РБІ) насамперед зумовлене покращенням результатів фінансово-господарської діяльності ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля": чистий прибуток за 2012 рік перевищив 100 млн. грн., проти збиткової діяльності протягом останніх 3-х років. Це, відповідно, позитивно позначилося на показниках ефективності діяльності Емітента та знизило боргове навантаження. Так, співвідношення чистого боргу ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля" (зобов’язання за банківськими кредитами та відсотковими облігаціями, зменшені на залишок грошових коштів) до EBITDA за результатами 2012 року склало 0,7, проти 2,5 за підсумками 2011 року. Окрім покращення фінансового результату від операційної діяльності, на зниження боргового навантаження позитивний вплив мало погашення частини зобов’язань за облігаціями та банківськими кредитами.

Решта ключових факторів, що відмічалися IBI-Rating раніше, збереглася. Вугледобувній галузі України і надалі притаманні висока капіталомісткість та підвищений ризик аварійності. ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля" зберігає стратегічне значення для економіки держави та займає провідну позицію в українській вугільній промисловості. Емітент входить до складу найбільшої вертикально-інтегрованої енергетичної групи України – "ДТЕК", яка надає йому підтримку.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу боргового інструменту можуть вплинути: покращення фінансових результатів за одночасного зростання показників ефективності діяльності, підвищення ліквідності, зниження боргового навантаження. Негативно на рівень кредитного рейтингу боргового інструменту можуть вплинути: суттєве зниження фінансових результатів та погіршення показників ефективності діяльності, невиконання фінансових зобов’язань, погіршення економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля", в тому числі: річна фінансова звітність за 2012 рік, довідкова інформація про діяльність ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля", параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел (www.ukrstat.gov.ua, www.mpe.kmu.gov.ua, www.stockmarket.gov.ua, www.dtek.com), яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За
додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua