Друк

Кредитний рейтинг облігацій серії А емітента ТОВ "СОФОР" підтверджено на рівні uaB

24.04.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових облігацій серії А емітента ТОВ "СОФОР" на рівні uaB, прогноз "стабільний".

Підтвердження кредитного рейтингу боргового інструменту (РБІ) ТОВ "СОФОР" зумовлено збереженням у ІІ півріччі 2012 року ключових факторів, що відмічалися IBI-Rating раніше. У ІІ півріччі 2012 року відбулось покращення фінансово-господарської діяльності Емітента (обсяг чистого прибутку за 2012 рік склав 23,1 млн. грн.), однак обсяг операційних надходжень недостатній для обслуговування боргових зобов’язань. Залежність ТОВ "СОФОР" від позикового капіталу залишається виключною (обсяг власного капіталу станом на 31.12.2012 р. складав -98,1 млн. грн.). Крім того, слід відзначити стабілізацію ринку житлової нерухомості м. Одеси, на якому здійснює свою діяльність Емітент, за збереження його високої чутливості до економічних змін в країні. На кінець лютого 2013 року ТОВ "СОФОР" реалізовано 46% житлових будинків та 20% квартир в зблокованих триквартирних та чотириквартирних будинках.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: покращення результатів фінансово-господарської діяльності; підвищення фінансової стійкості за одночасного скорочення залежності від позикового капіталу; зменшення боргового навантаження. Негативно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: погіршення фінансового стану та подальше зростання боргового навантаження; погіршення загальної економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ "СОФОР", в тому числі: річна фінансова звітність за 2012 рік, довідкова інформація про діяльність ТОВ "СОФОР", інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua