Друк

Кредитний рейтинг облігацій СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" серії А визначено на рівні uaBBB

27.03.2013

IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії А емітента СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" на рівні uaВВВ, прогноз рейтингу "стабільний".

Визначений кредитний рейтинг боргового інструменту (РБІ) відображає залежність СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" від державного регулювання, оскільки діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами, якою займається Емітент, підлягає ліцензуванню. Підприємство утримує провідні позиції на вітчизняному ринку дистрибуції лікарських засобів, чому сприяє розвинена мережа аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками. Водночас значний обсяг операцій імпорту лікарських засобів робить Емітента чутливим до змін митного регулювання та коливань валютних курсів.

Незважаючи на прибутковість діяльності протягом всього аналізованого періоду, показники рентабельності підприємства знаходяться на низькому рівні. Емітент має високу залежність від зовнішніх джерел фінансування. При цьому показники обслуговування боргових зобов’язань знаходяться на прийнятному рівні.

Аналіз кредитоспроможності боргового зобов’язання СП "Оптіма-Фарм, ЛТД" було ускладнено інформаційною закритістю Емітента.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: зростання доходів за одночасного покращення показників ефективності діяльності, зниження залежності від позикового капіталу та боргового навантаження. Негативно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: суттєве зростання боргового навантаження та погіршення фінансового стану, несприятливі економічні зміни в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП "Оптіма-Фарм, ЛТД", в тому числі: річна фінансова звітність за період 2009-2011 рр. та квартальна фінансова звітність за 9 міс. 2012 року, довідкова інформація про діяльність СП "Оптіма-Фарм, ЛТД", інформація про випуск облігацій серії А інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За
додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua