Друк

Кредитні рейтинги АР Крим і облігацій серій А-С підтверджено на рівні uaBBB+

08.06.2011

IBI-Rating повідомляє про позачергове оновлення кредитних рейтингів Автономної Республіки Крим та облігацій серій А-С загальною сумою 400 млн. грн., у зв'язку зі зміною ряду базових параметрів запозичення, а саме – переглядом річної процентної ставки по кожній із серій. Спочатку планувалося, що процентна ставка не перевищить 15% річних по кожній серії. Остаточне рішення було прийнято наступне: серія "А" – 133 млн. грн., процентна ставка – не більше 14,5% річних, термін погашення – не пізніше 31 грудня 2014 року; серія "В" – 133 млн. грн., процентна ставка – не більше 15% річних, термін погашення – не пізніше 31 грудня 2015 року; серія "С" – 134 млн. грн., процентна ставка – не більше 16% річних, термін погашення – не пізніше 31 грудня 2016 року. За підсумками поновлення кредитні рейтинги підтверджені на рівні uaВВВ+ з прогнозом "стабільний".

Для проведення кредитно-рейтингового аналізу були використані матеріали, надані Міністерством Фінансів Автономної Республіки Крим, у тому числі річна фінансова звітність за період 2008 2010 рр., планові показники на 2011-2016 рр., інша внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Переглянуті кредитні рейтинги відображають: вигідне економіко-географічне положення півострова, що забезпечує йому передумови для ефективного розвитку як великого міжнародного економічного та туристичного центру півдня України, відсутність прямого боргу і його помірне зростання в майбутньому, відсутність залежності бюджету від запозичень з єдиного казначейського рахунку, консолідацію місцевих гілок влади і віднесення Криму до пріоритетних регіонів центральним урядом. У той же час, до уваги були прийняті: висока залежність доходів бюджету АРК від одного платника (42% в доходах загального фонду без урахування трансфертів); необхідність значних капітальних інвестицій у розвиток місцевої інфраструктури, обмеженість ресурсної бази АРК (земля і нерухомість) і нижчий, ніж у середньому по країні, ряд показників соціально-економічного розвитку.


Кредитні рейтинги можуть бути переглянуті у бік підвищення в разі істотного зростання доходної частини бюджету, передачі у власність АРК додаткових активів (нерухомості). Зниження кредитних рейтингів можливе, якщо буде зафіксовано погіршення наповнення доходної частини бюджету, зниження ліквідності, надмірне збільшення боргового навантаження або обмеження доступу до ринку запозичень для муніципальних утворень.

Відділ рейтингів муніципальної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua