Друк

Кредитні рейтинги м. Запоріжжя та облігацій серій І-К та серій L-N Запорізької міської ради підтверджено на рівні uaAA-

16.04.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів м. Запоріжжя та відсоткових незабезпечених облігацій серій I, J, K та L, M, N Запорізької міської ради на рівні uaAA- з прогнозом "стабільний".

Підтверджені кредитні рейтинги відображають вищі за середні по країні показники соціально-економічного розвитку, що позитивно позначається на формуванні доходної частини бюджету, та високий рівень бюджетної забезпеченості міста, який перевищує середнє значення для місцевих бюджетів по країні, за низького рівня прямого боргового навантаження на бюджет міста. Однак зберігається висока залежність доходів бюджету міста від діяльності підприємств промислового комплексу міста. Показники ліквідності загального фонду бюджету міста протягом останнього року знизилися. Спостерігається зростання залежності бюджету міста від позичок з Єдиного казначейського рахунку. Фінансово-економічний стан промислового комплексу Запоріжжя зазнав негативного впливу рецесії світової економіки. При цьому зберігається необхідність здійснення значних капітальних вкладень в місцеву інфраструктуру у зв’язку з високим рівнем зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури міста.

Позитивно на кредитні рейтинги може вплинути суттєве зростання доходної частини бюджету м. Запоріжжя. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання боргових зобов’язань, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Запоріжжя, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2009-2012 рр. інформація про випуск облігацій серій І-К та серій L-N, планові показники соціального та економічного розвитку та бюджету міста Запоріжжя, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муниципальної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua