Друк

Кредитні рейтинги АТ "КБ "СОЮЗ" і облігацій серій А, В, С підтверджено на рівні uaВВВ

02.04.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитних рейтингів АТ "КБ "СОЮЗ" та іменних відсоткових облігацій серій А, В і С на рівні uaВВВ з прогнозом "стабільний".

Підтверджені кредитні рейтинги відображають: підтримку з боку власників Банку; збереження низького обсягу операцій у іноземній валюті, що знижує уразливість Банку до валютного ризику, а також збереження залежності Банку від міжбанківського ринку. Банк залишається чутливим до кредитних ризиків через значну диверсифікацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Також потрібно відмітити значну концентрацію ресурсної бази та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, що обмежує фінансову гнучкість і підвищує ризик ліквідності. В той же час показники ефективності його діяльності залишаються на високому рівні. Також Банк демонструє інформаційну відкритість та прозорість.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження залежності Банку від фінансового стану основних позичальників, а також реалізації основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення капіталізації та платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків та погіршення якості активів, подальше зростання залежності Банку від міжбанківського ринку, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку і в економіці країни в цілому.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ "КБ "СОЮЗ", в тому числі: річна фінансова звітність за період 2010-2012 рр., планові показники діяльності на 2013 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За
додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua