Друк

Хрещатик, ПУМБ і ПриватБанк - лідери рейтингу відкритості банків за результатами 2012 р. - І кв. 2013 р.

19.07.2013
IBI-Rating спільно з журналом "Банкіръ" було проведено чергове дослідження рівня відкритості українських банків за підсумками 2012 і першого кварталу поточного 2013 року.

Результати дослідження показали підвищення показників відкритості банків за більшістю напрямів діяльності. У першу чергу це пов'язано з необхідністю формування конкурентних переваг на ринку, а також з удосконаленням законодавства і посиленням контролю з боку Національного банку за дотриманням норм про розкриття інформації. В результаті, через півроку з моменту проведення попереднього дослідження значно покращився показник розкриття даних фінансової звітності - з 72,5% до 79,5%. Однак банки так само з небажанням розкривають дані про структуру власності, структуру пов'язаних фінансових груп, розміри винагороди членів Наглядової ради та виконавчого органу, а також про страхові компанії, з якими співпрацюють.

Загалом рівень відкритості ринку залишається на середньому рівні. Банки першої групи, як і раніше, демонструють найбільш високий рівень відкритості - порядку 80%. Проте лідером рейтингу став банк "Хрещатик", який відноситься до банків другої групи. За підсумками 2012 р. - І кв. 2013 р. Хрещатик піднявся в рейтингу на три щаблі, змістивши ПУМБ і наступний за ним ПриватБанк. При цьому банк показав підвищення рівня відкритості з 84% до 91,8% завдяки своєчасній публікації даних про якість кредитного портфеля, а також інформації про стан корпоративного управління.

Додатково слід зазначити, що зміни в показниках відкритості банків мають ознаки деякої "сезонності". Це знаходить відображення в тому, що велика кількість банків оновлюють та надає більш повну інформацію про свою діяльність з початком року, підбиваючи підсумки попереднього звітного періоду і складаючи плани і прогнози на поточний рік. Наскільки тісною є кореляція рівня відкритості та звітного періоду покажуть подальші дослідження.

З оновленими результатами "Рейтингу відкритості банків" можна ознайомитися у розділі Аналітика на сайті IBI-Rating www.ibi.com.ua, а також на сайті журналу "Банкіръ" www.banksinfo.kiev.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua