Друк

Як заробити на інвестиційних фондах - навички інвестування для студентів Києво-Могилянської академії

13.06.2014
11 червня Ігор Андрусик, начальник відділу стратегічного розвитку Рейтингового агентства IBI-Rating, провів для студентів Національного університету «Києво-Могилянська академія» освітній захід з підвищення фінансової грамотності на тему: «Інвестиційні фонди: що про них треба знати, і як на цьому заробити». Захід відбувся за підтримки Асоціації нової економічної освіти, студентської організації East West Business, а також Прімєрової Олени Костянтинівни, викладача кафедри фінансів економічного факультету.

В ході заходу Ігор Андрусик розповів студентам про принципи роботи інвестиційних фондів та про класифікацію інститутів спільного інвестування. Також експерт зауважив, що для успішного інвестування бажано додатково ознайомитися з історією прибутковості інститутів спільного інвестування та зібрати інформацію про власників і менеджмент - тобто вивчити всі можливі ризики, які безпосередньо впливають на розмір винагороди інвестора. Крім того, не зайвим буде ознайомитися з рівнем кредитного рейтингу цінних паперів, в які фонд має намір вкладати кошти інвестора. Адже саме кредитний рейтинг є показником кредитоспроможності, тобто надійності. Отримані знання студенти застосували на практиці в ході інтерактивної гри «Навички інвестування». За результатами гри серед них були визначені кращі інвестори інвестиційного фонду - ті, хто не тільки не програв, а й заробив на своїх інвестиціях більше всіх інших.

Рейтингове агентство IBI-Rating одним зі своїх стратегічних завдань вважає сприяння підвищенню фінансової грамотності серед громадян України різного віку і різного соціального статусу за рахунок професійних знань і досвіду фахівців агентства. За останній рік представниками агентства були проведені освітні заходи в рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності в Україні в партнерстві з НБУ і в рамках проекту Global Money Week у партнерстві з Асоціацією нового економічної освіти.