Друк

Підсумки круглого столу "Як захиститися від афер у будівництві"

30.04.2014
29 квітня 2014 року Григорій Перерва, директор рейтингового агентства IBI-Rating, взяв участь у круглому столі на тему: "Як захиститися від афер у будівництві", який був організований Конфедерацією будівельників України. В обговоренні поточних питань брали участь Лев Парцхаладзе, Президент Конфедерації будівельників України, Олексій Гончарук, Президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам", Олександр Ротов, Віце-президент Конфедерації будівельників України, а також Леонід Рисухін, Голова Правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. У ході круглого столу обговорювалися такі основні питання як: стимулювання будівництва в Україні, зниження ризиків інвестування в галузь, розмежування добросовісних і недобросовісних забудовників.

На думку учасників круглого столу, будівництво - це одна із системоутворюючих галузей економіки. Основою успішної реалізації будь-яких реформ є консолідація зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, територіальних громад і бізнесу. За словами Льва Парцхаладзе, завдяки ряду прийнятих законодавчих норм, ініційованих Конфедерацією будівельників України, на сьогоднішній день Україна за показником "Отримання дозволів на будівництво" у рейтингу Doing business займає 41 місце, хоча ще в 2013 році займала лише 186 місце. Головною причиною стало закріплення на законодавчому рівні залежності кількості погоджувальних процедур і термінів від складності об'єкта будівництва. Разом з тим, зберігається, а в умовах кризи, загострюється, проблема невиконання забудовниками взятих на себе зобов'язань. Зокрема, тільки в перші місяці 2014 року тимчасово припинили будівництво 2521 будинку, а 81 будинок законсервували. Для інформування учасників ринку про ненадійні будівельні проекти Асоціація допомоги постраждалим інвесторам навіть склала "чорний" та "сірий" списки таких проектів і забудовників. Учасникам круглого столу вони були презентовані. При цьому наголошувалося, що подібні списки не остаточні, будуть оновлюватися на постійній основі.

Орієнтиром для інвесторів при виборі привабливих проектів повинні стати не тільки подібні списки, але, в першу чергу, Рейтинг надійності житлового комплексу, розроблений рейтинговим агентством IBI-Rating спільно з КБУ і за участі Асоціації допомоги постраждалим інвесторам. Директор IBI-Rating Григорій Перерва акцентував увагу на тому, що даний Рейтинг орієнтований на інвесторів-фізосіб. При його складанні буде використана інформація будівельного ринку, матеріали самого забудовника, дані КБУ та Асоціації. При цьому представник КБУ входить до складу рейтингового комітету та контролює процедуру виставлення Рейтингу, а Асоціація наділена правом вето. Спільна участь у проведенні рейтингування рейтингового агентства, КБУ та Асоціації дозволяє максимально повно використовувати інформацію про діяльність забудовника і надійність проекту житлового будівництва, а також виключає можливість ангажованості будь-якої сторони. Зокрема, Асоціація допомоги постраждалим інвесторам зможе ініціювати перегляд рейтингу або накласти вето на його визначення/оновлення, якщо будуть виявлені дані про недобросовісну поведінку забудовника або проблеми на будівництві. Рейтинг – не разова процедура, він буде оновлюватися після закінчення певного періоду з урахуванням нових факторів, а без фінансової звітності рейтинг або не буде визначатися, або буде призупинятися вже визначений рейтинг.

Підсумком круглого столу стало підписання Меморандуму про співпрацю між Конфедерацією будівельників України та рейтинговим агентством IBI-Rating, які прагнуть спрямувати свої зусилля на підвищення прозорості ринку будівництва України і на його становлення як провідної ланки розвитку української економіки.За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua