Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ "БТА БАНК" підтверджений на рівні 5

23.11.2012

IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів ПАТ "БТА БАНК" на рівні 5 (відмінна надійність).

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів – це оцінка Рейтингового агентства можливостей банку вчасно й у повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання перед вкладниками протягом найближчого року. Фінансова установа з рейтингом 5 є надійною, вчасно розраховується за своїми зобов’язаннями, має добру репутацію. Ймовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу низька, оскільки фінансова установа малочутлива до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.

Підтверджений індивідуальний рейтинг надійності вкладів відображає наступні фактори: високу капіталізацію; достатні показники ліквідності, хоча негативний вплив на них може мати значна залежність Банку від основних кредиторів; хорошу репутацію, про що свідчить відсутність суттєвих претензій з боку клієнтів до роботи Банку, та підтримку з боку власників; залежність Банку від фінансового стану окремих позичальників, що підвищує чутливість Банку до кредитного ризику; ринковий ризик підвищується низькою диверсифікацією портфеля цінних паперів за основними емітентами.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами, покращення якості активів та зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, підвищення диверсифікації портфеля цінних паперів, підвищення прибутковості та показників ефективності діяльності, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "БТА БАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2010-2011 рр. та за 3-и квартали 2012 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua