Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ ’‘БАНК ’‘СОФІЙСЬКИЙ’‘ підтверджений на рівні 4

08.10.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів ПАТ ’‘БАНК ’‘СОФІЙСЬКИЙ’‘ на рівні 4 (висока надійність).

Підтверджений індивідуальний рейтинг надійності вкладів відображає збереження капіталізації Банку на високому рівні. На думку IBI-Rating, Банк може розраховувати на підтримку з боку власників. Крім того, протягом аналізованого періоду рейтинговим агентством не було виявлено будь-яких суттєвих претензій з боку клієнтів до роботи Банку. Також ПАТ ‘‘БАНК ‘‘СОФІЙСЬКИЙ’‘ вчасно виконує зобов’язання та регулятивні вимоги, стабільно підтримує необхідний розмір коштів на коррахунку в НБУ та виконує вимоги щоденного та щомісячного резервування коштів, незважаючи на низьку питому вагу високоліквідних активів. Якість активів залишається доброю. Спостерігається зниження концентрації клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, хоча на сьогоднішній день Банк зберігає чутливість до кредитних ризиків. Основною складовою ресурсної бази є кошти клієнтів. Протягом аналізованого періоду відбулося покращення диверсифікації ресурсної бази за основними кредиторами. Загалом Банк демонструє прибуткову діяльність, а зниження показників ефективності діяльності обумовлено спрямуванням витрат на страхування з метою знизити фінансові ризики.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників, реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, подальше зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ ’‘БАНК ’‘СОФІЙСЬКИЙ’‘, в тому числі: річна фінансова звітність за 2012 рік та за період червень-вересень 2013 року, планові показники діяльності до кінця 2013 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua