Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ ‘‘АЛЬПАРІ БАНК’‘ підтверджений на рівні 4 (висока надійність)

24.12.2013
IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів ПАТ ‘‘АЛЬПАРІ БАНК’‘ на рівні 4 (висока надійність).

Підтверджений рівень індивідуального рейтингу надійності вкладів відображає високі показники капіталізації та ліквідності Банку. Так, ПАТ ‘‘АЛЬПАРІ БАНК’‘ стабільно підтримує необхідний розмір коштів на коррахунку в НБУ. Питома вага високоліквідних активів перебуває на низькому рівні, втім їхній обсяг повністю покриває поточні зобов’язання. Залежності від міжбанківського ринку немає. Банк вчасно виконує свої зобов’язання та регулятивні вимоги та, на думку IBI-Rating, може розраховувати на підтримку з боку власників. Через незначну кількість клієнтів спостерігається виключна концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками та ресурсної бази Банку за основними кредиторами. Діяльність Банку протягом аналізованого періоду залишається прибутковою, а показники ефективності діяльності перебувають на високому рівні.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: збереження високих показників діяльності упродовж більш тривалого періоду, включаючи успішне управління ризиком ліквідності та якістю активів у негативній фазі економічного циклу, а також подальша реалізація затверджених основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ ‘‘АЛЬПАРІ БАНК’‘, в тому числі: річна фінансова звітність за жовтень-грудень 2012 року та за січень-листопад 2013 року, планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua