Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ" підтверджено на рівні 4

05.04.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ" на рівні 4 (висока надійність).

Підтверджений індивідуальний рейтинг надійності вкладів відображає: достатню ліквідність та високу капіталізацію Банку; підтримку з боку власників; відсутність суттєвих претензій з боку клієнтів до роботи Банку; концентрацію ресурсної бази за основними кредиторами, що впливає на фінансову гнучкість Банку; високу якість активів. Основною складовою ресурсної бази є кошти клієнтів, 90% клієнтського кредитного портфеля формують 70% позичальників. Банк поступово починає розвивати регіональну мережу. Упродовж аналізованого періоду діяльність Банку була прибутковою.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників, реалізація стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни в цілому.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "БАНК "СОФІЙСЬКИЙ", в тому числі: річна фінансова звітність за 2012 р., фінансова звітність за січень-березень 2013 р., планові показники діяльності на 2013 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За
додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua