Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів АТ "ЄВРОГАЗБАНК" підтверджено на рівні 5

05.03.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів АТ "ЄВРОГАЗБАНК" на рівні 5 (відмінна надійність).

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів – це оцінка рейтингового агентства можливості банку вчасно й у повному обсязі виконати взяті на себе зобов`язання перед вкладниками протягом найближчого року. Фінансова установа з рівнем «відмінна надійність» є надійною, вчасно розраховується за своїми зобов’язаннями, має позитивну репутацію. Імовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу низька, оскільки фінансова установа малочутлива до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.

Підтверджений індивідуальний рейтинг надійності вкладів АТ "ЄВРОГАЗБАНК" відображає позитивну репутацію Банку та підтримку з боку власників. Протягом аналізованого періоду Банком стабільно підтримувався необхідний розмір коштів на коррахунку в НБУ, хоча частка високоліквідних активів перебувала на низькому рівні. Суттєвих претензій з боку клієнтів Банку до його роботи не було виявлено. Банк залишався вразливим до кредитного ризику через залежність від фінансового стану окремих позичальників. Разом з тим, обсяг простроченої заборгованості був незначним. Банком підтримувався значний обсяг міжбанківських операцій, у зв’язку з чим існує суттєва концентрація ресурсної бази за основними кредиторами, що знижує її якість. Діяльність Банку залишається прибутковою.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами, зниження залежності від фінансового стану основних позичальників. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: погіршення капіталізації та платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через зниження якості активів, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ "ЄВРОГАЗБАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2011 р., а також фінансова звітність за 2012 р. та за січень 2013 р., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua