Друк

Індивідуальний рейтинг надійності вкладів АТ "КБ "СОЮЗ" підтверджено на рівні 4+

24.05.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів АТ "КБ "СОЮЗ" на рівні 4+ (висока надійність).

Підтверджений індивідуальний рейтинг надійності вкладів відображає позитивну репутацію Банку. Також, на думку IBI-Rating, Банк може розраховувати на підтримку з боку власників. Капіталізація перебуває на прийнятному рівні, а якість активів залишається доброю. Питома вага високоліквідних активів перебуває на прийнятному рівні за рахунок, в першу чергу, залишків коштів на поточних рахунках в інших банках. Однак залежність АТ "КБ "СОЮЗ" від фінансового стану окремих позичальників підвищує його уразливість до кредитного ризику, що може чинити тиск на його ліквідність та капіталізацію. Концентрація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками обмежує фінансову гнучкість Банку та підвищує ризик ліквідності. Економічні нормативи миттєвої та поточної ліквідності трохи вищі за граничні значення, встановлені НБУ. Діяльність Банку залишається прибутковою, незважаючи на значні обсяги коштів, спрямованих на формування резервів під активні операції. Показники ефективності діяльності АТ "КБ "СОЮЗ" залишаються високими.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження залежності Банку від фінансового стану основних позичальників, а також реалізації основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів можуть вплинути: погіршення капіталізації та платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків та погіршення якості активів, подальше зростання залежності Банку від міжбанківського ринку, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку і в економіці країни в цілому.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ "КБ "СОЮЗ", в тому числі: річна фінансова звітність за 2009-2012 рр. та фінансова звітність за період січень-травень 2013 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua