Друк

IBI-Rating знизило кредитний рейтинг ПАТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaBBB

22.12.2016
IBI-Rating повідомляє про зниження кредитного рейтингу ПАТ «ЮНЕКС БАНК» до рівня uaВВВ зі зміною прогнозу з «стабільний» на «у розвитку». Рейтинг депозитів знижено до рівня «4» (висока надійність).
Зниження рейтингів ПАТ «ЮНЕКС БАНК» обумовлено концентрацією клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, збитковою діяльністю Банку за підсумками 9 місяців 2016 року, що зумовлено зниженням якості активів та, відповідно, значними відрахуваннями до резервів під активні операції. Також Рейтингове агентство зазначає незбалансованість активів та пасивів за строками до погашення, збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ. В свою чергу, Банк має достатні показники капіталізації та значний обсяг достатньо стабільних коштів, залучених від компаній, що визнаються пов’язаними з Банком згідно з вимогами нормативних актів НБУ.
ПАТ «ЮНЕКС БАНК» здійснює свою діяльність на банківському ринку з 1993 року. Основним акціонером банківської установи виступає ТОВ «Челсі» (м. Кривий Ріг), якому належить 99,34% акцій. Бенефіціарним власником Банку є Новинський Вадим Владиславович. Регіональна мережа установи налічує 22 відділення в 9 областях України. За підсумками 9 місяців 2016 року ПАТ «ЮНЕКС БАНК» отримав збиток у розмірі 36,3 млн. грн.
Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ЮНЕКС БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2013-2015 рр. та 9 місяців 2016 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua