Друк

IBI-Rating визначило рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «КБ «Інвестбанк» на рівні 4 (висока надійність)

13.01.2016
IBI-Rating повідомляє про визначення рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «КБ «Інвестбанк» на рівні 4 (висока надійність).

Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4 вказує на те, що фінансова установа надійна, своєчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. НБУ. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов’язані з форс-мажорними обставинами.

Визначений рівень рейтингу обумовлений високими показниками капіталізації та ліквідності ПАТ «КБ «Інвестбанк». Банк виконує свої зобов’язання та дотримується всіх економічних нормативів НБУ. Питома вага високоліквідних активів Банку перебуває на високому рівні. Уразливість Банку до кредитного ризику підвищується за рахунок наявної залежності від фінансового стану найбільших позичальників, що може чинити тиск на окремі фінансові показники. Основою ресурсної бази є кошти клієнтів, зокрема фізичних осіб, які є більш диверсифікованими. Протягом аналізованого періоду діяльність Банку була прибутковою.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, посилення збитковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КБ «Інвестбанк», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2011-2014 рр. та 9 міс. 2015 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua