Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaВВВ+

28.07.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaВВВ+, прогноз рейтингу «у розвитку».

Визначений рівень рейтингу Страховика обумовлений прийнятною диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, наявністю розвиненої мережі відокремлених підрозділів у всіх регіонах України, яка в значній мірі забезпечує надходження страхових платежів. В свою чергу, IBI-Rating зазначає значний обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації, високе значення комбінованого показника збитковості, наявність корпоративних конфліктів, а також уразливість страхової Компанії до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні.

Також Рейтингове агентство зазначає покращення ефективності діяльності та прибуткову діяльність в І кварталі 2016 року, достатні показники платоспроможності (станом на 01.04.2016 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний в 2,2 рази).

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі зниження платоспроможності (ліквідності) страхової Компанії, зростання залежності діяльності Страховика від вкладень у цінні папери окремих емітентів, зростання комбінованого показника збитковості, а також негативні чинники розвитку страхового ринку України, що може призвести до погіршення діяльності Компанії та її фінансових показників.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр. та за І квартал 2016 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua