Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг ПАТ «КБ «Інвестбанк» на рівні uaBBB-

13.01.2016
IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу ПАТ «КБ «Інвестбанк» на рівні uaBBB- з прогнозом рейтингу «стабільний».

Визначений рівень кредитного рейтингу фінансової установи обумовлений збереженням високих показників капіталізації та ліквідності ПАТ «КБ «Інвестбанк», про що свідчать достатнє фактичне значення економічного нормативу адекватності регулятивного капіталу. Зберігається чутливість Банку до кредитних ризиків через певну залежність клієнтського кредитного портфеля від найбільших позичальників. Основою ресурсної бази є кошти клієнтів, зокрема фізичних осіб, які є достатньо диверсифікованими, Банк не має залежності від великих вкладників.

Протягом аналізованого періоду Банк здійснює прибуткову діяльність. Варто зазначити, що ПАТ «КБ «Інвестбанк» знаходиться в стадії завершення процедури погодження структури власності Банку, внаслідок чого Рейтингове агентство IBI-Rating очікує розвиток Банку.

Розпочато докапіталізацію Банку, шляхом збільшення статутного капіталу на 157 млн. грн. протягом 2016 року. IBI-Rating наразі очікує розвиток Банку та зростання окремих фінансових показників за збереження доброї якості активів, що може призвести до підвищення рівня рейтингу або зміни прогнозу рейтингу Банку. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, посилення збитковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КБ «Інвестбанк», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2011-2014 рр. та 9 міс. 2015 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua