Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг ПАТ «БАНК «ПОРТАЛ» на рівні uaBBB-

04.09.2015
IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу ПАТ «БАНК «ПОРТАЛ» на рівні uaBBB- з прогнозом рейтингу «стабільний».

Визначений рівень кредитного рейтингу фінансової установи обумовлений високими показниками капіталізації та ліквідності. Варто зазначити, що зважаючи на ринкову кон’юнктуру та нестабільну ситуацію в країні, уразливість Банку до окремих фінансових ризиків підвищується. Так, через виключну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками підвищується уразливість Банку до кредитного ризику. Також, внаслідок незначної кількості клієнтів, Рейтингове агентство відмічає виключну концентрацію ресурсної бази Банку за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Слід зазначити, що недостатній розвиток власної регіональної мережі та карткового бізнесу може суттєво ускладнить виконання стратегічних завдань ПАТ «БАНК «ПОРТАЛ» за умови подальшого збільшення присутності крупних системних банків на фінансовому ринку. Банк демонструє інформаційну прозорість та відкритість.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: більш тривалий період збереження високих показників діяльності включаючи успішне управління ризиком ліквідності та якістю активів у негативній фазі економічного циклу, а також диверсифікація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками та зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК «ПОРТАЛ», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013–2014 рр. та І півріччя 2015 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2015 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua