Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» серії А на рівні uaBBB

10.11.2015
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу запланованого випуску відсоткових облігацій ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 100 млн. грн. планується випустити для фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів Емітента.

ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» входить до складу агропромислової корпорації «Сварог Вест Груп», земельний банк якої у Хмельницькій, Чернівецькій та Житомирській областях становить 80 тис. га. В ході рейтингового процесу агентство IBI-Rating враховувало входження ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» до складу «Сварог Вест Груп», проте кредитний рейтинг облігацій визначено виходячи з кредитоспроможності самого Емітента (без врахування консолідованих фінансових показників).

Площа оброблюваних ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» сільськогосподарських угідь у Хмельницькій області перевищує 5,8 тис. га. Протягом аналізованого періоду чистий дохід ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» демонстрував зростаючу динаміку. Наявність валютної виручки знижує чутливість Емітента до впливу курсових коливань. За результатами 2014 року та 9 міс. 2015 року діяльність була прибутковою, чистий прибуток склав 39 млн. грн. та 57 млн. грн. відповідно. Власний капітал на кінець вересня 2015 року становив третину у загальній структурі джерел фінансування, що вказує на прийнятний рівень фінансової незалежності Емітента. Розміщення облігацій очікувано знизить рівень фінансової незалежності та зумовить виникнення боргового навантаження. Варто зазначити наявність валютних надходжень, що знижує чутливість Емітента до коливань обмінних курсів.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які в короткостроковій перспективі могли б вплинути на підвищення рівня кредитного рейтингу у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі невиконання боргових зобов’язань, значного зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєвого зростання рівня боргового навантаження.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР», в тому числі: фінансова звітність за 2012 2014 рр. та 9 міс. 2015 року, параметри запланованого випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua