Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «СХІД АГРО» серії А на рівні uaBBB-

20.10.2015
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «СХІД АГРО» серії A на рівні uaBBB- з прогнозом «стабільний».

Облігації ТОВ «АГРОФІРМА «СХІД АГРО» загальною номінальною вартістю 40 млн. грн. з погашенням у серпні 2020 року випущено з метою фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів.

Діяльність ТОВ «АГРОФІРМА «СХІД АГРО» зосереджена на вирощуванні зернових та олійних культур на сільськогосподарських угіддях загальною площею 8,88 тис. га у Межівському районі Дніпропетровської області. Вітчизняній сільськогосподарській галузі притаманна висока чутливість до впливу таких факторів, як природно-кліматичні умови, державне регулювання та коливання цін на сільськогосподарську продукцію.

Для діяльності Емітента характерна значна сезонність, оскільки основна частина його річного чистого доходу формується у ІІ півріччі при реалізації сільськогосподарської продукції нового врожаю. За 2014 рік чистий дохід збільшився в три рази і склав 79,6 млн. грн., чистий прибуток склав 16,2 млн. грн. При цьому за підсумками 6 міс. 2015 року діяльність була збитковою. Власний капітал Емітента, сформований переважно з нерозподіленого прибутку та статутного капіталу, на кінець червня 2015 року формував 49% у структурі джерел фінансування, що свідчить про прийнятний рівень його фінансової незалежності. Очікується зростання боргового навантаження після розміщення облігацій, проте його рівень має зберегтися на прийнятному рівні.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та збереження прийнятного рівня боргового навантаження. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєве зростання рівня боргового навантаження, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «АГРОФІРМА «СХІД АГРО», в тому числі: фінансова звітність за 2012 2014 рр. та 6 міс. 2015 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua