Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A на рівні uaA–

26.07.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A на рівні uaA–, прогноз рейтингу «стабільний».

Визначений рівень рейтингу облігацій Страховика обумовлено диверсифікацією страхового портфеля, прийнятною якістю і достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, високими показниками платоспроможності (станом на 01.04.2016 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний в 18 разів), а також прийнятним відношенням випуску облігацій до власного капіталу. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає слабкі ринкові позиції Страховика, а також слабо розвинені канали продажів та суттєвий обсяг інвестицій в цінні папери, що посилює чутливість до ринкового ризику. Додатково слід відзначити високе значення комбінованого показника збитковості та уразливість страхової Компанії до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Діяльність Страховика в І кварталі 2016 року була прибутковою, проте фінансовий результат був незначним (82 тис. грн.).

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу облігацій страхової Компанії у короткостроковій перспективі. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі зниження платоспроможності (ліквідності) страхової Компанії, зростання залежності діяльності Страховика від вкладень у цінні папери окремих емітентів, зростання комбінованого показника збитковості, а також негативні чинники розвитку страхового ринку України, що може призвести до погіршення діяльності Компанії та її фінансових показників.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр. та за І квартал 2016 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua