Друк

IBI-Rating визначило кредитні рейтинги облігацій ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD серій А, B на рівні uaBBB

01.10.2015
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокових кредитних рейтингів відсоткових облігацій ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD серій A, B на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний».

Облігації ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD загальною номінальною вартістю 80 млн. грн. з погашенням у серпні 2020 року випущено з метою фінансування придбання сировини та матеріалів, а також оновлення обладнання та механізмів.

Діяльність ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD зосереджена на вирощуванні зернових та олійних культур на сільськогосподарських угіддях загальною площею 11,9 тис. га у Талалаївському районі Чернігівської області. Емітент має власний елеватор потужністю зберігання у 40,6 тис. т, сертифікований Державною інспекцією сільського господарства України. Крім того, ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD займається тваринництвом – поголів’я ВРХ на 30.06.2015 р. перевищувало 1 тис. голів. Вітчизняній сільськогосподарській галузі притаманна висока чутливість до впливу таких факторів, як природно-кліматичні умови, державне регулювання та значні коливання цін на сільськогосподарську продукцію.

Діяльність ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD була прибутковою за результатами як 2014 року, так і 6 міс. 2015 року – чистий прибуток склав 13 млн. грн. та 61,8 млн. грн. відповідно. За рахунок прибуткової діяльності обсяг нерозподіленого прибутку збільшився до 124,6 млн. грн. станом на 30.06.2015 р., а його питома вага у структурі пасивів зросла до 62%, що вказує на добрий рівень фінансової незалежності Емітента. Очікується зростання боргового навантаження після розміщення облігацій, проте його рівень має зберегтися на прийнятному рівні. ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD демонструє інформаційну відкритість та прозорість.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та збереження прийнятного рівня боргового навантаження. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, суттєве зростання рівня боргового навантаження, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ АГРОФІРМА «Обрій» LTD, в тому числі: фінансова звітність за 2012 2014 рр. та 6 міс. 2015 року, параметри випуску облігацій серій А, В, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua