Друк

IBI-Rating презентувало Методологію визначення Рейтингу надійності житлових комплексів

06.06.2014
4 червня 2014 року на розширеному засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України, яке проходило за участю Анатолія Беркути, Радника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також Максима Мартинюка, Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції, була презентована Методологія визначення Рейтингу надійності житлових комплексів, представлена на розгляд Ради КБУ директором Рейтингового агентства IBI-Rating Григорієм Перервою. Засідання Ради було присвячене питанням розвитку будівельної галузі України, зокрема боротьбі з корупцією. На думку Григорія Перерви, Рейтинг надійності житлових комплексів є одним з інструментів, який допоможе вирішити проблему корупції, так як він є прозорим, буде оновлюватися кожні півроку, контролюється інвесторами, а також декількома громадськими організаціями, які зможуть його ветувати, і, крім того, базується на аналітичному аналізі фінансових показників забудовника.

Так, згідно з представленою Методологією, Рейтинг базується на аналізі трьох основних блоків: інформація про забудовника і генерального підрядника, інформація про сам проект, а також про фінансові показники компанії-забудовника. На основі аналізу цих блоків визначається загальний бал по об'єкту, який дає можливість присвоїти йому один з трьох рівнів надійності. При цьому забудовник отримує не тільки Сертифікат з рівнем рейтингу свого об'єкта, а й Паспорт будівництва, що містить детальну інформацію про стан будівництва, його сильні і слабкі сторони, який він зможе використовувати для коригування діяльності.

На думку Президента КБУ Льва Парцхаладзе, репутація українських будівельників дуже постраждала за останні роки, і підвищення рівня довіри за рахунок прозорості діяльності компаній-забудовників є одним із пріоритетних завдань. Таким чином, КБУ спільно з Асоціацією допомоги постраждалим інвесторам склали списки недобросовісних забудовників, а Рейтингове агентство IBI-Rating розробило Рейтинг надійності житлових комплексів. При цьому Григорій Перерва додатково акцентував увагу на тому, що даний Рейтинг в першу чергу орієнтований на інвесторів-фізосіб.
Фото: Світлана Шах, журнал Prof Build

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua