Друк

IBI-Rating знизило кредитний рейтинг ПАТ «БАНК АЛЬЯНС» до рівня uaВВ+

10.07.2015
IBI-Rating повідомляє про зниження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК АЛЬЯНС» з рівня uaВВВ- до uaВВ+ зі зміною прогнозу з «стабільний» до «негативний».

Зниження рівня кредитного рейтингу ПАТ «БАНК АЛЬЯНС» обумовлене, застосуванням НБУ певних заходів щодо обмеженої діяльності Банку через невиконання вимог щодо прозорої структури власності Банку. В той же час, фінансова установа зберігає високі показники капіталізації та має належним чином збалансовані активи та пасиви за строками до погашення строком до 31 дня. Однак внаслідок наявної кон’юнктури ринку та нестабільної ситуації в країні підвищується уразливість Банку до окремих фінансових ризиків. Має місце чутливість Банку до кредитних ризиків через значну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Спостерігається значна концентрація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. ПАТ «БАНК АЛЬЯНС» демонструє інформаційну прозорість та відкритість.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: виконання вимог Регулятора в установлені строки, зниження залежності Банку від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК АЛЬЯНС», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2014 рр. та 1 й квартал 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua