Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ «АПЕКС БАНК» на рівні 4

13.07.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ «АПЕКС - БАНК» на рівні 4 (висока надійність). Рейтинг надійності банківських вкладів на рівні 4 вказує на те, що фінансова установа надійна, вчасно розраховується за зобов'язаннями в межах вимог, встановлених чинним законодавством України, в т.ч. НБУ. Ймовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів невисока, хоча і існує певна залежність діяльності фінансової установи від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов'язані з форс мажорними обставинами.

Підтверджений рівень рейтингу обумовлений високим рівнем капіталізації ПАТ «АПЕКС - БАНК», але власний капітал лише частково покриває кредитно-інвестиційні ризики, які Банк бере на себе. ПАТ «АПЕКС - БАНК» своєчасно і в повному обсязі виконує свої зобов'язання перед кредиторами та регулятивні вимоги. Фактичні значення нормативів ліквідності знаходяться на достатньому рівні. Обсяг високоліквідних активів не покриває поточні зобов'язання в повному обсязі. Втім, на думку IBI-Rating, у разі необхідності Банк може розраховувати на підтримку з боку власників. Наявна залежність від стану основних позичальників підвищує уразливість Банку до кредитного ризику. Разом з тим, на фінансову гнучкість Банку може негативно впливати наявні значні залежності ресурсної бази від основних кредиторів та клієнтського депозитного портфеля від основних вкладників. Також, вище зазначене може негативно відобразитись на ліквідності Банку. Крім цього, вплив на чутливість до фінансових ризиків може посилитися в результаті збереження негативних тенденцій в економіці і зниження платоспроможності позичальників. За підсумками січня - травня 2015 року діяльність Банку була прибутковою, а показники ефективності діяльності Банку залишаються на високому рівні.

Позитивно на рівень рейтингу можуть вплинути: покращення якості активів і зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладникам, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на рівень рейтингу можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через подальше погіршення якості активів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «АПЕКС - БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за січень травень 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua