Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «МОТОР-БАНК» на рівні uaBBB-

09.07.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «МОТОР БАНК» на рівні uaBBB- , прогноз рейтингу змінено з «у розвитку» на «стабільний».

Зміна прогнозу рейтингу обумовлена збереженням окремих фінансових показників на доброму рівні за умов обмеженої ліквідності на фінансовому ринку, а також погіршення економічного клімату в країні.

Підтверджений рівень кредитного рейтингу ПАТ «МОТОР-БАНК» обумовлений збереженням високих показників капіталізації та високими фактичними значеннями нормативів ліквідності в умовах обмеженої ліквідності на фінансовому ринку. Зберігається чутливість Банку до кредитних ризиків через значну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Також має місце значна концентрація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Крім цього спостерігається підвищення уразливості Банку до окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Діяльність Банку залишається прибутковою, а показники ефективності діяльності залишаються високими. Банк демонструє інформаційну прозорість та відкритість.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: покращення якості активів та зниження залежності Банку від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження концентрації портфеля цінних паперів за емітентами, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «МОТОР-БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2014 рр. та 1 й квартал 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua