Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA

09.07.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу фінансової установи обумовлене входженням Банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Також необхідно відмітити наявність підтримки з боку власників фінансової установи та збереження високих показників капіталізації протягом тривалого часу. Однак внаслідок наявної кон’юнктури ринку та нестабільної ситуації в країні підвищується уразливість Банку до окремих фінансових ризиків. Має місце чутливість Банку до кредитних ризиків через значну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Спостерігається значна концентрація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» дотримується економічних нормативів ліквідності встановлених НБУ, та має збалансованість між активами та пасивами за строками до погашення. Банк демонструє інформаційну відкритість та прозорість. Показники ефективності діяльності ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» перебувають на високому рівні.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження залежності Банку від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2014 рр. та 1-й квартал 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua