Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «ЮСБ БАНК» на рівні uaBBB-

22.07.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «ЮСБ БАНК» на інвестиційному рівні uaBBB-, зі збереженням прогнозу «у розвитку».

Підтвердження рівня кредитного рейтингу фінансової установи обумовлене збереженням показників капіталізації на достатньому рівні, а також достатніми значеннями показників ліквідності, в умовах обмеженої ліквідності на фінансовому ринку. Рейтингове агентство відмічає збереження чутливості Банку до кредитних ризиків через значну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, однак спостерігається зменшення обсягу негативно-класифікованих активів. Концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками залишаються значними, обмежуючи фінансову гнучкість Банку. В той же час слід відмітити добру збалансованість активів та пасивів за строками до погашення. Однак внаслідок наявної кон’юнктури ринку та нестабільної ситуації в країні підвищується уразливість Банку до окремих фінансових ризиків. За результатами роботи діяльність ПАТ «ЮСБ БАНК» була збитковою.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження залежності Банку від фінансового стану основних позичальників, зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження показників ефективності діяльності та збиткова діяльність, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ЮСБ БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2014 рр. та 1 й квартал 2015 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua