Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» та облігацій серії А на рівні uaBB

23.07.2015
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» та його процентних облігацій серії А на рівні uaBB із збереженням прогнозу «негативний». Кредитні рейтинги залишаються у Контрольному списку.

Сільське господарство зберігає висока чутливість до впливу зовнішніх факторів, таких як природно-кліматичні умови, державне регулювання, ціни на паливно-мастильні матеріали та хімічні добрива. ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» входить до групи компаній «ТЕРРА ФУД». За підсумками 2014 року Емітент суттєво покращив свої фінансові результати, збільшивши чистий дохід на 53% - до 423,5 млн. грн. та отримавши 101,6 млн. грн. чистого прибутку, проти 27,8 млн. грн. чистого збитку за 2013 рік. Позитивна тенденція зростання фінансових результатів продовжилася і у І кварталі 2015 року.

ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» не виконав своєчасного погашення відсоткових облігацій серії А у серпні 2014 році. Наразі Емітент здійснює поетапне погашення частини облігацій за наданою згідно судового рішення розстрочкою. За іншою частиною випуску облігацій Емітент прагне у судовому порядку визнати зобов’язання припиненими шляхом поєднання боржника та кредитора. Подальші рейтингові дії та виведення рейтингів з Контрольного списку рейтингів будуть залежати від результатів судового врегулювання зазначеного питання.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: врегулювання питань щодо умов погашення відсоткових облігацій, зростання фінансових результатів за одночасного підвищення ефективності діяльності, зниження рівня боргового навантаження та зростання фінансової незалежності. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, порушення справи про банкрутство, суттєве збільшення боргового навантаження, зниження фінансових результатів та показників ефективності діяльності, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина», в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 3 міс. 2015 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua