Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг ПАТ «ВЕКТОР БАНК» до рівня uaBBB та змінило прогноз з «стабільний» на «у розвитку»

17.06.2016
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу ПАТ «ВЕКТОР БАНК» з рівня uaBBB- до рівня uaBBB зі зміною прогнозу з «стабільний» на «у розвитку».

Підвищення рівня кредитного рейтингу та зміна прогнозу ПАТ «ВЕКТОР БАНК» зумовлено позитивними змінами в діяльності Банку, його фінансовими показниками та залученню менеджменту, який має значний досвід та відповідні компетенції.

Слід зазначити збалансованість належним чином активів та зобов’язань за строками до погашення до 31 дня та достатній рівень фактичних значень нормативів ліквідності, що нівелює її поточних ризик. Однак на ліквідність може чинити тиск реалізація окремих фінансових ризиків через наявність виключної концентрації клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Разом з цим Рейтингове агентство відмічає прийнятну диверсифікацію клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками.

Укріплення ринкових позицій Банку, в умовах підвищення конкуренції обмежується незначним розвитком регіональної мережі та відсутністю карткового бізнесу в умовах зростаючої конкуренції. Протягом аналізованого періоду діяльність ПАТ «ВЕКТОР БАНК» залишається прибутковою, а показники ефективності залишаються на достатньому рівні.

IBI-Rating наразі вбачає позитивні зміни в діяльності Банку та його фінансових показників (зростання показників ефективності діяльності), що разом із збереженням доброї якості активів та диверсифікації клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, а також покращення диверсифікації як ресурсної бази за основними кредиторами, так і клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, підвищення прибутковості та ефективності діяльності, може призвести до зміни прогнозу або перегляду рівня рейтингу. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, збиткова діяльність а зниження показників ефективності, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ВЕКТОР БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2015 рр. та 3 міс. 2016 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua