Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг ПАТ «БАНК СІЧ» до рівня uaA–

22.07.2016
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу ПАТ «БАНК СІЧ» до рівня uaA– зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підвищення кредитного рейтингу зумовлено збереженням темпів росту основних показників діяльності ПАТ «БАНК СІЧ», що демонструють позитивну динаміку та розвиток регіональної мережі, не дивлячись на нестабільну ситуацію в країні. Також на підвищення рівня рейтингу вплинула підтримка з боку власників ПАТ «БАНК СІЧ» у вигляді наявності гарантійного листа щодо намірів подальшої капіталізації. Показники ліквідності Банку перебувають на достатньому рівні, а активи та зобов’язання збалансовані за строком до погашення належним чином. Однак на ліквідність Банку та інші фінансові показники може чинити тиск реалізація окремих фінансових ризиків, та обмеженість фінансової гнучкості через суттєву концентрацію ресурсної бази ПАТ «БАНК СІЧ» від основних кредиторів. Також Рейтингове агентство зазначає чутливість Банку до кредитного ризику через значну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Протягом І кварталу діяльність Банку була прибутковою, хоча показники ефективності перебуваюсь на низькому рівні, що зумовлено розвитком регіональної мережі.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до підвищення рівня кредитного рейтингу Банку. Зниження кредитного рейтингу можливе у разі погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, зниження якості портфеля цінних паперів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК СІЧ», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013-2015 рр. та 3 місяці 2016 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua