Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» до рівня uaA- зі збереженням прогнозу рейтингу «у розвитку»

04.07.2016
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» з рівня uaBBB до рівня uaA-, прогноз рейтингу залишається «у розвитку».

Підвищення кредитного рейтингу зумовлено збереженням високих темпів росту основних показників діяльності Банку, що демонструють позитивну динаміку, не дивлячись на нестабільну ситуацію в країні. Також на підвищення рівня рейтингу вплинула підтримка з боку власників ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» у вигляді внесків до статутного капіталу протягом 2015 - І кварталу 2016 рр. та наявності гарантійного листа щодо намірів подальшої капіталізації.

Показники ліквідності ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» перебувають на прийнятному рівні. Однак на ліквідність може чинити тиск реалізація окремих фінансових ризиків у зв’язку з кон’юнктурою ринку та нестабільною ситуацією в країні. Разом з цим Рейтингове агентство відмічає диверсифікацію клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. В той же час, слід зазначити, що зберігається чутливість Банку до кредитних ризиків через певну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками.

Протягом аналізованого періоду діяльність ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» була збитковою внаслідок спрямування значного обсягу коштів на формування резервів під активні операції, через що показники ефективності діяльності залишаються низькими, однак відповідають затвердженому НБУ Плану заходів щодо усунення порушень економічних нормативів Банку, згідно з яким планується вихід на прибуткову діяльність у 2017 році.

IBI-Rating наразі не вбачає факторів, які можуть призвести до зміни рівня кредитного рейтингу Банку у короткостроковій перспективі. На рівень кредитного рейтингу можуть впливати наступні обставини: зміна рівня платоспроможності (ліквідності) Банку, зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, зниження рівня прибутковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2013–2015 рр. та 3 міс. 2016 року, планові показники діяльності на 2016 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press@ibi.com.ua