Друк

IBI-Rating підвищило кредитний рейтинг міста Одеси з рівня uaА- до uaA

08.10.2015
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу м. Одеси з рівня uaА- до рівня uaA, зі збереженням прогнозу «стабільний».

Підвищенню рівня кредитного рейтингу м. Одеси сприяло стала динаміка збільшення надходжень до міського бюджету протягом останніх трьох років, зокрема у І півріччі 2015 року порівняно із аналогічним періодом минулого року на 46%, на що в т. ч. вплинуло розширення джерел надходжень до бюджету. А також зниження прямого боргового навантаження на доходну частину бюджету в наслідок погашення кредиту, наданого іноземним банком.

Разом з цим, рівень кредитного рейтингу обумовлюється значенням міста як економічного центру південної частини України, збереженням більшості показників соціально-економічного розвитку, високим рівнем бюджетної забезпеченості міста, а також високою диверсифікацією доходної частини бюджету.

Розвиток міського господарства Одеси у І півріччі 2015 року знаходився під тиском економічного спаду та політичної нестабільності в Україні. За цих процесів в місті, на тлі зростання середньомісячної заробітної плати, спостерігалось скорочення чисельності наявного населення, середньооблікової кількості штатних працівників та зростання заборгованості із виплати заробітної плати. Проте підприємства міста збільшили обсяги реалізації промислової продукції в грошовому виражені у т.ч. числі на експорт, а також обсяги роздрібного товарообороту. За результатами І півріччя 2015 року надходження до бюджету були вищими за данні попереднього року, що дозволило підтримати показник бюджетної забезпеченості на одну особу на рівні вищому за середній по Україні.

Місто продовжує співпрацювати з міжнародними фінансовими інституціями та достроково розраховуватись за кредитами, які спрямовуються на розвиток міської інфраструктури. Консолідований борг протягом І півріччя 2015 року збільшився на 11%, проте прямий борг міста скоротився на 32%, через що його співвідношення до планової доходної частини бюджету без урахування трансфертів на 2015 рік скоротилося з 11% до 9%, що є прийнятним значенням.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: суттєве зростання доходної частини бюджету м. Одеси, перевищення середніх загальноукраїнських значень показників соціально-економічного розвитку; скорочення консолідованого боргу міста. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання боргових зобов’язань, подальше погіршення політичної або економічної ситуації в Україні чи регіоні, а також погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього у муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеси, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2013-2014 рр. та І півріччя 2015 року, показники соціально-економічного розвитку та бюджету міста, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муніципальної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua